כמו שבוודאי כבר הסקתם, ממשק לי בתחת הוא בלוג על ממשקים, שימושיות, אינטראקציה ואסתטיקה.

הבלוג מן הסתם עוסק בממשקי תוכנה וחומרה אבל גם בנקודת המפגש שבין אדם לכל דבר שהוא נתקל בו בחיי היום יום: תהליך רכישת כרטיס לאוטובוס, התור בסניף הדואר, סידור השולחנות במסעדה ואפילו השירות העצמי בתחנות דלק.

אני מסתכל בעיניים בוחנות על כל דבר שאני בא במגע איתו – מה האנשים שמאחוריו עשו נכון ומה לא נכון. הקמתי את הבלוג הזה כדי להכריח את עצמי להתנסח בצורה יותר מעמיקה על הדברים שאני מבקר. האינסטינקט הראשוני של כולנו הוא למצוא את הרע בכל דבר. בין אם מדובר באתר אינטרנט מרגיז, אפליקציה גרועה או ניסוח יבש של תשובה אוטומטית במייל.

הפוסט הזה של 37signals על האתר "Read the Fucking HIG" מספר על בלוג ששם לעצמו מטרה לרדת על תוכנות בחנות של אפל שנראות זוועה. הביקורות שהוא נותן חסרות רסן ונוטפות וולגריות. החברים ב-37signals אומרים שזה הכי קל לתת ביקורת שלילית ושטחית רק על בסיס צילומי מסך, כמו שעושים ב-Read the Fucking HIG. החוכמה היא לתת ביקורת בונה ולהציע פתרונות מעשיים לבעיות שזיהינו. בתור מעצבים או מבקרים עלינו להבין שכל ממשק וכל עיצוב עובר תהליך מסוים שמושפע מהרבה מרכיבים: תקציב, זמן, כישרון, דרישות טכניות וכמובן – הטעם האישי של הלקוח.

בממשק לי בתחת אני מנסה להעביר ביקורות חיוביות ושליליות כאחד, ולהציע פתרונות או רעיונות חדשים איפה שצריך. אני לא רוצה להיות מאלה שאוהבים לשנוא ולהתלונן.

תקראו את הפוסט של 37signals. זה רק 470 מילים. אני לא אוכל לנסח אותו יותר טוב גם אם אנסה.

למה בעברית?

כי הקהל הישראלי צריך לדבר יותר על ממשקים.

רק בשנים האחרונות התחילו בארץ להתייחס למשתמש ולחוויה שהוא עובר. עם כל אהבתי למוח היהודי, אני חושב שיש למאפיינים והמעצבים בארץ, ואני ביניהם, הרבה מה ללמוד ולשפר. מלבד זאת, הרבה מהבעיות שאנחנו נתקלים בהן בארץ נובעות מהעברית הזו שאנחנו דוברים, ולדעתי נוכל לפתור אותן רק על ידי דיאלוג בעברית.

רוצים לכתוב פוסט אורח בממשק לי בתחת? שום בעיה, צרו קשר ונדבר על זה.